Konfigurátor tapet RASCH

Pro vlastní realizaci ve Vašem interiéru,vytvořila firma Rasch konfigurátor pro kombinaci a samotný návrh vzhledu interiéru za pomocí tapet.

Odkaz na tento konfigurátor je zde. Jakékoliv tapety z tohoto konfigurátoru jsme schopni Vám dodat.

 

Najdete nás na facebooku 


DRUHY TAPET
NEJČASTĚJŠÍ DRUHY TAPET:Papírové tapety zahrnují tapety z potištěného, raženého a mačkaného papíru. Mohou mít podobu barevně vzorované, hladké papírové tapety nebo hotové papírové ražby. Za obzvlášť kvalitní se považují dvouvrstvé ražené tapety označované jako duplexní.

Vinylové tapety jsou vhodné do všech typů interiérů. V závislosti na množství a kvalitě vrchní vinylové vrstvy se používají pro různé účely. Koupelnové tapety na stěnu s označením 3 vlnovky je možné použít do vlhkého prostředí, např. do koupelny a WC. Vinylové tapety na zeď mají velmi dobrou krycí schopnost při použití na křivé a popraskané stěny.

Vliesové tapety – tento druh tapet je nový a díky jednoduchému zpracování se těší stoupající oblibě. Materiál se navíc vyznačuje vysokou propustností vzduchu a vodní páry.
Další zvláštnost vliesových tapet spočívá v tom, že se lepidlo může nanášet na stěnu. Vliesové tapety nevyžadují na rozdíl od papírových také čas na provlhčení a jsou bez problému použitelné ve vlhkém prostředí.

Obrazové tapety na zeď (fototapety) jsou charakteristické velkými motivy znázorněnými fotograficky či malbou. Díky digitálnímu tisku jsou dnešní možnosti výběru vzorů téměř neomezené.

Přetíratelné tapety (Rauhfaser) se skládají z několika vrstev papíru, do nichž jsou zapracována dřevěná vlákna, tvořící strukturu drsné tapety. Jsou přetíratelné běžnými interiérovými barvami. U panelových bytů, které nemají na stěnách štukovou omítku, se používají právě tyto tapety. Pomocí těchto tapet zvládneme dostatečně zakrýt i nerovnosti zdí a případné praskliny.

Bordury jsou ozdobné pásy, které se používají pro zvýraznění estetiky stěn. Prostřednictvím bordury můžeme od sebe oddělit jednotlivé druhy tapet anebo samostatnou borduru nalepit na stěnu a nátěrem oživit/doplnit.
Samolepicí tapety se používají převážně na renovaci nábytku, dveří a kuchyňských linek.

Existují ještě další speciální tapety, které jsou pouze v nabídce vybraných prodejen, např:

Textilní tapety na zeď patří k nejstarším druhům nástěnných dekorací vůbec. Tyto tapety jsou vytvořeny spojením systému nití na papírovém nebo vliesovém nosiči. Nejsou příliš rozšířené, protože jsou náročné na zpracování, údržbu a jsou drahé.

Velurové tapety mají vzor natištěn klihem a je elektrostaticky vločkován velmi krátkými přírodními nebo chemickými vlákny. Velurové tapety jsou velmi náročné na zpracování a používají se v památkové péči a ve stylových prostorech.